Döner Fırın Ölçümü

Döner fırın ölçüm ve analiz servislerimiz ile, koordinat ekseni, fırın eğimi, ünite eğimleri, manto deformasyonu, ovalite, çap, brokaj ve reglaj hassas ölçümleri alıyor, ileri düzey yazılımlar yardımı ile analiz ediyor, ölçüm değerleri ve önerileri- mizi içeren kolay anlaşılır, profesyonel bir rapor sunuyoruz. Fırın verimliliğini ve ömrünü artırmanın en kolay yolu, onun şu anki durumunu anlayabilmektir.

A’dan Z’ye Analiz

Bir döner fırını ölçmek, standart bir ölçüm çalışmanın ötesinde bilgi ve birikim gerektirir. Fırın davranışlarına dair önemli bir deneyime sahip olan firmamız, döner fırına ait tüm detayları incelemekte, ileri düzey ekipmanlar yardımı ile hassas ölçümler yapmakta ve var olan ve olası problemleri saptayabilmektedir. Daha geniş bilgi için lütfen örnek raporumuzu inceleyin.

Manto İncelemesi

Geniş teknolojik ekipman parkurumuz sayesinde; manto elastikiyeti ve ovalite, tüm manto krank yapısı ve ortalama 1 m çözünürlükte her bir manto kesiti için ~1500 ölçümü kapsayan manto deformasyon ölçümü yapabilmekteyiz. Bu sayede tüm manto hakkında detaylı bir bilgiye sahip olduğumuz gibi manto ring ilişkileri ölçümü için de önemli veriler elde edebilmekteyiz.

Fırın Ekseni

Koordinat eksenleri üzerinden ulaşabildiğimiz gale yatakları eğimlerinin yanı sıra her bir gale mili, gale, ring, fener dişli ve pinyon dişli için dönü sırasında eğim ölçümü yapabilmekteyiz. Bu sayede ham eğim bilgilerine direkt ulaşabilmekte ve ring/gale, fener/pinyon dişliler arasındaki eğim farklılıklarını keşfedebilmekte ve gerekli

Ring & Gale İncelemesi

Bir döner fırında, fırının eksenel hareketlerinin ana belirleyicisi ring/gale ilişkileridir. Ring ve galenin çap, yüzey yapısı, brokaj durumu, yatak, mil yağlama verimliliği, çalışma açıları gibi bilgiler ve bu verilerin analizi ile elde edilecek sonuçlar yardımı ile fırının durumu hakkında bir veri fotoğrafı çekmek mümkündür. Bu sayede, olası reglaj ayarı değişiklikleri ile daha gerçekçi öneriler sunabilmekteyiz.