feeco_icon

1951 yılında gübre tesislerine ekipman üretimi amacı ile kurulan, ABD merkezli Feeco International, zaman içerisinde kimyasal üretimi, madencilik gibi ağır sanayi tesislerini servis verdiği alanlar içerisine katmıştır.

Atık geri dönüşüm ve işleme tesisleri konusundaki innovatif yaklaşımları ile çevreye katkıları için başta ABD olmak üzere pek çok ülkede ödüller alan Feeco; malzeme analizi, işletme ve ekipman tasarımı, ekipman üretim ve kurulumu gibi servislerinin yanı sıra işletme optimizasyonu, ürün pazarlama desteği ve uluslararası finansman desteği gibi konularda hizmetler sunmaktadır.

5.500 m2 kapalı alana yayılı ABD merkez fabrikasınında sahip olduğu geniş imalat imkanlarını, müşterilerine kaliteli, uzun ömürlü ve rekabetçi servisler sunmak için kullanan Feeco, Orta doğu ve Türkiye pazarında temsilci ve alt üretici olarak Özek Makina ile birlikte çalışmaktadır.

Malzeme Analizi

feeco-material

Çalışmalarına; sahip olduğu analiz imkanları açısından sayılı tesisler arasında yer alan test laboratuvarında işlemek istediğiniz malzemenin kimyasal, mekanik, termal ve granülasyon analizleri ile başlayan Feeco; sahip olduğu plot tesiste malzeme örneklerinizi işler ve ihtiyacınız olan işletme şartları konusunda sizi bilgilendirir.

İşletme Tasarımı

feeco-lab

Numune malzemenin analiz sonuçları ışığında kurgulanan plot işletmede işlenenen malzeme için en verimli bağlayıcı seçimi yapılır. Talep edilen üretim hacmine göre tasarlanan innovatif işletme algoritması, minimum işletme gideri ile maksimum verimliliği almanızı hedefler.

Ekipman Tasarımı

feeco-pro

Feeco, işletmeniz için gerekli ekipmanları ileri mühendislik bilgisi ve deneyimi ile minimum işletme maliyeti, uzun çalışma ömrü ve kolay işletilebilirlik kısıtları altında tasarlar. Malzeme, ekipman seçimi ve imalatına profesyonel yaklaşımı ile önemli bir bilinirliğe sahip olan Feeco, dünya üzerinde çalışır halde 1000’in üzerinde ekipmana sahiptir.

Ekipman İmalatı

feeco-uretim

İşletmeniz için tasarlanan ekipmanlar uluslararası kalite standartlarında malzemeler, yüksek mühendislik deneyimi ve sertifikalı işçilik ile imal edilir. İmalat aşamasında temel odak ağır sanayi koşullarına dayanıklı, minimum problem ile maksimum çalışma saatine ulaşabilen ekipmanlar vücuda getirmektir.

Tesis Kurulumu

feeco-tesis

İmal edilen ekipmanlar, deneyimli ve profesyonel ekiplerce saha taşınır, akış şeması gereğince kurulur ve belirlenen takvim içerisinde üretime başlayabilecek aşamaya getirilir. Test aşamaları sırasında olası inovatif geliştirmeler yapılırken işletme personeli rutin üretim ve koruyucu bakım için eğitilir.

Satış Sonrası Destek

feeco-after-sales

Üretilen tüm ekipmanların yedek parça stoğu ve tedariği konusunda profesyonel yaklaşımı ile bilinen Feeco, talep edilen yedek parçaları minimum sürede sahaya ulaştırır ve her seviyede bakım çalışması için süpervizör desteği verir. Doğrudan Amerika’dan verilen süpervizör desteği bakım, onarım ve eğitim hizmelerini içerir.

Talep edilen tesis için malzeme analizinden üretim aşamasına uçtan uca mühendislik hizmetleri vermekte olan Feeco, önemli bir kısmını Amerika’da imal ettiği ekipmanların tambur bölüm