Bilgi, özveri, 1968’den beri.

Başta çimento olmak üzere alçı, gübre, yem, petrokimya vb sektörlerde döner fırın ve tambur gibi döner ekipmanlara yönelik servisler vermekte olan firmamız, 500’ün üzerinde saha servisinden edindiği deneyimi ar-ge çalışmaları ile birleştirerek gelişimine devam etmektedir.

Oldukça spesifik bir çalışma olan döner ekipman servisleri çerçevesinde ring, gale ve istinat rolesi çalışma yüzeylerinin -ekipman üretim halinde iken, yerinde torna ve taşlaması, ekipman sıcak veya soğuk halde iken detaylı ölçüm ve analizi, periyodik servis anlaşmaları, revizyon süreç danışmanlığı gibi kilit servislerin yanı sıra ring, gale, dişli, ring altı takozu ve yağlayıcı ürün gibi yedek parçaların alanında lider markalardan tedariği ve satışını gerçekleştirmekteyiz.

Farklı marka ve ebatlardaki ekipmanların servis ve yedek parça ihtiyaçlarına cevap verebilmek amacıyla devam eden ar-ge çalışmalarımız, kullanılan ekipmanların mekanik, elektronik donanımının ve yazılımların sürdürülebilir uluslararası kalite standartlarına geliştirilmesi odaklıdır.

Ülkemiz ağır sanayi tesislerinin önemli bir bölümüne hizmet verip çözüm üretmiş olan Özek Makina; Amerika’dan Vietnam’a, Arjantin’den Endonezya’ya kadar çok geniş bir coğrafyada 30’un üzerinde ülkede -pek çoğu uluslararası sektör devi olan, 125’in üstünde tesise gururla hizmet vermekte, alanındaki pek çok firmadan daha etkin çözümler sunabilmekte ve bu sebeple uluslararası markette çimento mühendisliğinin öncü firmaları arasında gösterilmektedir.

Deneyim

Yaklaşık 54 yıldır, makina aksam üretimi ve döner ekipman servisi alanlarında hizmet vermekte olan firmamız, oldukça hassas dengeler üzerinde çalışmakta olan döner ekipmanlara verdiği 500’ün üzerinde torna, taşlama, ölçüm, reglaj ve imalat deneyimi ile kayda değer bir deneyimin sahibidir.

Gelişim

Ekipman, elektronik donanım ve yazılım alanlarındaki gelişmeleri yakından takip ediyor ve hızla ekipman parkurumuza dahil ediyoruz. Servis kalitemizi artırıcı Ar-Ge çalışmalarımızın yanı sıra ödüllü ar-ge çalışmalarımızın gelişimine odaklanıyoruz.

Uluslararası Servis Ağı

Ülkemiz çimento, alçı, gübre, yem, petrokimya vb. ağır sanayi tesislerinin önemli bir bölümünün yanı sıra Amerika’dan Vietnam’a çok geniş bir coğrafyada 30’un üzerinde ülkede 125’in üzerinde tesise gururla servis veriyoruz.

Bilgi, Özveri

Saha çalışmalarının bilgi ve özveriye dayalı olduğunun farkındayız. Problemi farklı perspektiflerden değerlendirebilen, alanında deneyimli, çözümün gerektirdiği özveriyi işine yansıtabilen ve revizyon takvimine paralel hareket edebilen ekibimizle sahadayız.