Döner Fırın Ölçümü

Döner fırın ölçüm ve analiz servislerimiz ile, koordinat ekseni, fırın eğimi, ünite eğimleri, manto deformasyonu, ovalite, çap, brokaj ve reglaj hassas ölçümleri alıyor, ileri düzey yazılımlar yardımı ile analiz ediyor, ölçüm değerleri ve önerileri- mizi içeren kolay anlaşılır, profesyonel bir rapor sunuyoruz. Fırın verimliliğini ve ömrünü artırmanın en kolay yolu, onun şu anki durumunu anlayabilmektir.

A’dan Z’ye Analiz

Bir döner fırını ölçmek, standart bir ölçüm çalışmanın ötesinde bilgi ve birikim gerektirir. Fırın davranışlarına dair önemli bir deneyime sahip olan firmamız, döner fırına ait tüm detayları incelemekte, ileri düzey ekipmanlar yardımı ile hassas ölçümler yapmakta ve var olan ve olası problemleri saptayabilmektedir. Daha geniş bilgi için lütfen örnek raporumuzu inceleyin.

Manto İncelemesi

Geniş teknolojik ekipman parkurumuz sayesinde; manto elastikiyeti ve ovalite, tüm manto krank yapısı ve ortalama 1 m çözünürlükte her bir manto kesiti için 36 ölçümü kapsayan manto deformasyonu ölçümleri yapabilmekteyiz. Bu sayede tüm manto hakkında detaylı bir bilgiye sahip olduğumuz gibi manto ring ilişkileri ölçümü için de önemli veriler elde edebilmekteyiz.

Fırın Ekseni

Koordinat eksenleri üzerinden ulaşabildiğimiz gale yatakları eğimlerinin yanı sıra her bir gale mili, gale, ring, fener dişli ve pinyon dişli için dönü sırasında eğim ölçümü yapabilmekteyiz. Bu sayede ham eğim bilgilerine direkt ulaşabilmekte ve ring/gale, fener/pinyon dişliler arasındaki eğim farklılıklarını keşfedebilmekte ve gerekli

Ring & Gale İncelemesi

Bir döner fırında, fırının eksenel hareketlerinin ana belirleyicisi ring/gale ilişkileridir. Ring ve galenin çap, yüzey yapısı, brokaj durumu, yatak, mil yağlama verimliliği, çalışma açıları gibi bilgiler ve bu verilerin analizi ile elde edilecek sonuçlar yardımı ile fırının durumu hakkında bir veri fotoğrafı çekmek mümkündür. Bu sayede, olası reglaj ayarı değişiklikleri ile daha gerçekçi öneriler sunabilmekteyiz.

Anlaşılır Raporlama

Yapılan hassas ölçümler yardımı ile topladığımız verileri, özel yazılımlar aracılığı ile analiz eder ve ham analiz raporumuzu sahada teyid ederiz. Detaylı analizleri, kolay anlaşılabilir grafik öğeler ile tamamladığımız teknik raporumuzu ve ayar hamlelerini, döner fırından sorumlu personele sunar ve yapılacak hamlelerin teknik prosedür ve sırası hakkında önerilerimizi paylaşırız.

Reglaj Ayarı

Döner fırın, kurutma/soğutma/granüle tamburuna yönelik tüm saha çalışmalarına hizmet verebilmekte, süpervizörlük ve danışmanlık konularında projeye dahil olabilmekteyiz. Döner fırın ölçümlerimizin ardından, rapor içerisinde sunduğumuz reglaj ayarı hamlelerinin tek elden sahada tamamlanmasına yönelik sahada hizmet verebilmeteyiz.

Periyodik Servis ve Danışmanlık

Döner fırın, kurutma tamburu, soğutma tamburu, granüle tamburu ve agglomerator üniteleri için 3,6 ve 12 aylık periyodik bakım hizmetlerimiz ile işletmenizin verimliliğini artırıyor, ömrünü uzatıyoruz. Manto ve ring değişimini içeren revizyon programlarınızda ara ve son inceleme servislerimiz ile firmanız adına revizyon sürecini kontrol ediyor, olası hataları süreç içerisinde saptıyoruz.

ÖRNEK RAPOR

Detaylı, anlaşılır rapor

Etkili, eğiticimi sunum
ÖRNEK RAPOR
0+
ÜLKE
0+
TESİS
0+
SERVİS

back000

İletişime Geçin

* Doldurulması zorunlu alanlar.